podjazdy dla niepełnosprawnych; balustrady na podjazdlach dla niepełnosprawnych; barierki na podjazdach dla niepełnosprawnych

Złącza do budowy balustrad dla osób niepełnosprawnych

Podjazd dla niepełnosprawnych Balustrada podjazdu dla niepełnosprawnych Balustrada zabezpieczająca schody

Złącza rurowe Kee Access zostały zaprojektowane w celu likwidowania barier architektonicznych i i ułatwienia dostępu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Na bazie tych złączy można zaprojektować i wykonać podjazd dla niepełnosprawnych. Złącza Kee Access odpowiadają wymogom dotyczącym budowy pochylni dla osób niepełnosprawnych.

Właściwości złączy rurowych Kee Access:

  • wykonane z ocynkowanego żeliwa klasy PN EN ISO 1461,
  • są odporne na korozję,
  • w trakcie montażu nie trzeba nic spawać, gwintować czy nitować,
  • poręcze są gładkie i miłe w dotyku,
  • powłoka poliestrowa w dowolnym kolorze RAL,
  • instalacja jest prosta i szybka.

Poręcze na podjazdy dla niepełnosprawnych muszą spełniać pewne wymogi np. wymóg "łatwego i wygodnego uchwytu bez ostrych krawędzi". Balustrady na bazie złączy Kee Access spełniają ten wymóg dzięki zastosowaniu zewnętrznej średnicy 42,4 mm (rozmiar złączy 7). Złącza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby powierzchnia poręczy była gładka i jednolita. Poręcz nie może być "śliska lub zimna w dotyku". Musi być "wykończona tak, aby pod względem barwy i jasności wyróżniała się na tle otoczenia, a jednocześnie zbytnio nie odbijała światła", dlatego złącza można malować proszkowo na odpowiedni, spełniający te wymogi kolor RAL.

Na bazie systemu Kee Access można zarówno budować nowe balustrady na pochylniach, jak również dostosowywać istniejące podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Montaż balustrad opartych na złączach Kee Access przebiega szybko i sprawnie przy użyciu klucza sześciokątnego i urządzenia do cięcia rur. Użycie złączy Kee Access pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Do systemu Kee Access pasują wszystkie złącza Kee Klamp, dzięki czemu gama rozwiązań jakie można zastosować jest bardzo szeroka.


Doradztwo techniczne:

Zachęcamy do kontaktu z działem technicznym. Nasi pracownicy pomogą dobrać rozwiązanie adekwatne do Państwa potrzeb. Świadczymy również usługi montażu.

Przykładowe realizacje:

Złącza rurowe Kee Access można wykorzystać do m.in. do:

  • budowy balustrad na podjazdy dla osób niepełnosprawnych,
  • budowy balustrad zabezpieczających schody,
  • adaptacji istniejących konstrukcji dla osób niepełnosprawnych.