Łatwa i bezpieczna praca nad panelami kolektorów słonecznych w celach montażowych i serwisowych.

Drabina pomostowa do prac na dachach skośnych SOLAR LADDER

Drabina pomostowa do prac na dachach skośnych

Łatwa i bezpieczna praca nad panelami kolektorów słonecznych w celach montażowych i serwisowych.

Nasza drabina pomostowa do prac przy kolektorach słonecznych zaprojektowana została w celu umożliwienia bezpiecznego i wygodnego prowadzenia prac instalatorskich i serwisowych ponad panelami kolektorów słonecznych.

Drabina pomostowa pozwala na uzyskania 23cm prześwitu pomiędzy dachem a spodem drabiny, umożliwiając swobodę pracy na dachu oraz rozpiętość do 4,6m. Aby rozpocząć korzystanie z drabiny, należy ją po prostu wsunąć na gumowych kołach na dach, po czym odwracając o 90 stopni umieścić we właściwej pozycji. Specjalny hak dachowy można zamontować do każdego ze szczebli, a nadmiar długości wystawać będzie poza krawędź.

Drabinę można także trawersować wzdłuż kalenicy za pomocą specjalnych kółek zamontowanych do zaczepu dachowego, umożliwiającego łatwiejszą zmianę pozycji niż ma to miejsce w przypadku zwykłych drabin dachowych. Jako opcja dodatkowa, dostępne jest ruchome stanowisko robocze, stanowiące połączenie integralnej tacki na narzędzia z wygodnym siedziskiem. Stanowisko robocze można przesuwać wzdłuż szyn i blokować je przy każdym, niezajętym szczeblu drabiny, co umożliwia wykorzystywanie podczas pracy obu rąk.

Dodatkowo, oferujemy Państwu również specjalny wózek poruszający się po szynach, który umożliwia wciąganie paneli słonecznych do żądanej pozycji. Para grawitacyjnych haków awaryjnych zapewnia całkowite bezpieczeństwo na wypadek poślizgnięcia się.


Właściwości

  • Usztywniona drabina, odporna na odkształcenia, które mogłyby uszkodzić panele znajdujące się pod spodem
  • Odczepiany zaczep kalenicowy dla łatwego transportu
  • Koła z miękkiej gumy, zabezpieczające panele oraz dach przed uszkodzeniem


Zalety

  • Bezpieczeny i praktyczny system do prac podczas instalacji i konserwacji paneli słonecznych
  • Dostępna opcja stanowiska roboczego
  • Dostępna opcja wózka transportowego


DANE TECHNICZNE

  • Waga 29 kg
  • Długość 5 metrów (alternatywne długości dostępne na zamówienie)
  • Materiał: wysokiej jakości stop aluminium