Podest roboczy EASI-DEC dla instalatorów

Podest roboczy EASI-DEC dla instalatorów

Podest roboczy dla instalatorów Podest roboczy dla instalatorów

Podest roboczy EASI-DEC dla instalatorów został zaprojektowany przy współpracy z inspektorami, instalatorami kolektorów słonecznych, okien oraz wykonawcami prac budowlanych. System umożliwia bezpieczny dostęp do elementów na elewacji aż do poziomu dachu oraz jest ekonomicznym zamiennikiem dla rusztowań koniecznych do wykonywania każdej z tych prac. Podest EASI-DEC dla instalatorow u oferuje w pełni zabezpieczoną, certyfikowaną platformę roboczą, którą można rozstawić w przeciągu kilku minut.

EASI-DEC dla instalatorów u to 2-metrowy podest roboczy na regulowanych nogach, który rozkłada się na ziemi, po czym z łatwością podnosi się go na żądaną wysokość. Gwarantuje on całkowite bezpieczeństwo w każdej sytuacji. System wyposażony jest także w poprzeczkę okienną, regulowane na wysokość nogi (za pomocą pasów) oraz specjalnie zaprojektowaną wciągarkę do podnoszenia okien czy paneli kolektorów słonecznych aż na wysokość dachu.

Podest Roboczy Solar można z łatwością przetransportować samochodem dostawczym lub kombi, a po szybkim montażu przygotować do pracy w czasie nieprzekraczającym 10 minut, co stanowi ogromną oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnym rusztowaniem.

Podest roboczy EASI-DEC dla instalatorów można z łatwością przetransportować samochodem typu kombi lub dostawczym a po szybkim montażu przygotować do pracy w czasie nieprzekraczającym 10 minut, co stanowi ogromną oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnym rusztowaniem.

Przed rozpoczęciem korzystania z systemu, należy przeprowadzić na miejscu pełną ocenę zagrożeń, bowiem w niektórych sytuacjach zachodzi konieczność przymocowania podestu Solar do budynku.

Podest EASI-DEC dla instalatorów przeznaczony jest do prac instalacyjnych, posiada kompletną gamę akcesoriów, co sprawia, że zawsze dysponuje doskonałym rozwiązaniem dopasowanym do Twoich potrzeb. Oprócz standardowych nóg (3,3m – 5,5m) wykorzystywanych w systemie EASI-DEC, dostępne są również nogi o innych długościach umożliwiające zastosowanie systemu do prac przy większości budynków. Pozioma poprzeczka okienna zapewnia ciągłość podparcia podestu umożliwiając równomierny rozkład obciążenia. Podest znajduje zastosowanie w szczególności przy pracach elewacyjnych, układaniu dachówek, tynkowaniu, montażu kolektorów słonecznych czy wymianie okien - także na poddaszach. Opcja sprytnie pomyślanych bramek, daje dodatkowe 1,8m ochrony krawędzi dachu. System posiada także możliwość wyrównywania różnic w poziomie podłoża, ponieważ każdą z nóg można indywidualnie regulować, w odstępach co 30mm.

Przed rozpoczęciem korzystania z systemu, należy przeprowadzić na miejscu 'ocenę ryzyka', ponieważ w niektórych sytuacjach zachodzi konieczność zakotwienia podestu EASI-DEC do budynku.

Właściwości

 • Montaż nie wymaga użycia narzędzi
 • System składa się tylko z 8 części
 • Nogi systemu mają możliwością niezależnej regulacji, ułatwiającej montaż na nierównościach lub pochyłych terenach
 • Wysokogatunkowy stop aluminium odporny na korozję
 • Lekka i kompaktowa konstrukcja: łatwość magazynowania i transportu

Zalety

 • Ekonomiczny zamiennik rusztowania
 • Łatwy i szybki montaż
 • Szybka regulacja wysokości
 • Możliwość błyskawicznego przestawienia w inne miejsce
 • Elastyczność umożliwiająca szybką zmianę miejsca pracy
 • Długi okres eksploatacji
 • Zgodny z normami PN-EN 13374 klasa A i PN-EN 128