ROOFLINE SYSTEM to system dostępu specjalnie zaprojektowany przy współpracy instalatorów kolektorów słonecznych.

System pomostów roboczych ROOFLINE SYSTEM

System pomostów roboczych System pomostów roboczych

ROOFLINE SYSTEM to system dostępu, który został zaprojektowany przy współpracy z inspektorami, instalatorami kolektorów słonecznych, okien oraz wykonawcami prac budowlanych. Zaprojektowano go celem uzyskania bezpiecznej platformy dostępowej do poziomu dachu, która idealnie wpisuje się w potrzeby instalatorów i znacznie ułatwia prace montażowe czy serwisowe. Zastosowanie lekkich materiałów oraz prostota konstrukcja powodują, że system idealnie zastępuje tradycyjne metody dostępowe, eliminuje ciężkie rusztowania oraz oferuje instalatorom stabilną platformę roboczą, wraz z zabezpieczeniem krawędzi, które jest zgodne z normami i posiada stosowne certyfikaty.

ROOFLINE SYSTEM składa się z dwóch platform rególowanych na wysokość oraz pomostu. Kompletny system tworzy 8m platformę roboczą. Modułowa konstrukcja systemu umożliwia dodawanie kolejnych platform i pomostów. System wyposażony jest w rolkę okienną, regulowane na wysokość nogi oraz specjalnie zaprojektowaną ręczną wciągarkę do podnoszenia okien czy kolektorów słonecznych na wysokość dachu. ROOFLINE SYSTEM można przewozić w małym busie lub na bagażniku dachowym samochodu. Szybki montaż, nieprzekraczający 30 minut, pozwala na wykonanie prac według ściśle wyliczonego harmonogramu. To wielka oszczędność państwa czasu i pieniędzy.

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, system likwiduje cały szereg problemów instalacyjnych. Oprócz standardowych nóg (umożliwiających pracę na wysokościach w zakresie 3,3m – 5,5m), dostępne są również na życzenie klienta nogi w innych długościach. Standardowy pomost ma długość 4,6m i jest dostarczany wraz z barierkami oraz deską bortnicową. Na krańcu, gdzie ze względu na trudności z dostępem, nie można wykorzystać 2m pomostu, istnieje możliwość użycia pojedynczej nogi. Pozioma rolka okienna zapewnia ciągłość podparcia podestu zapewniając równomierny rozkład obciążenia.

Przed przystąpieniem do korzystania z systemu ROOFLINE SYSTEM należy przeprowadzić na miejscu ocenę ryzyka, w niektórych sytuacjach może zajść konieczność zakotwienia podestu do budynku.

W naszej ofercie znajduje się także drabina do prac przy kolektorach słonecznych. Stanowi ona uzupełnienie systemu ROOFLINE SYSTEM. W skład standardowego zestawu wchodzi natomiast ręczna wciągarka.

Właściwości

 • Montaż nie wymaga użycia narzędzi
 • Błyskawiczna regulacja wysokości
 • Nogi systemu mają możliwością niezależnej regulacji, ułatwiającej montaż na nierównościach lub pochyłych terenach
 • Wysokogatunkowy stop aluminium odporny na korozję
 • Lekka i kompaktowa konstrukcja: łatwość magazynowania i transportu

Zalety

 • Ekonomiczny zamiennik rusztowania
 • Łatwy i szybki montaż
 • Łatwość omijania przeszkód (np. werandy)
 • Elastyczność umożliwiająca szybką zmianę miejsca pracy
 • Długi okres eksploatacji
 • Zgodny z normami PN-EN 13374 klasa C i PN-EN 12811